Google da Birinci-Sırada Olmak
Google ilk sayfada  ve ilk sırada  çıkmak konusunda bilgilendirme.
Arama Motorlarında ilk sayfada  bulunmak

[Arama Motoru Optimizasyonu]
[Google Optimizasyonu]
[Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?]
[Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatı]
[Arama Motoru Uzmanı]
[Google Kayıt]
[Arama Motorlarına Kayıt]
[Ücretsiz Arama Motorlarına Kayıt]
[Arama Motorlarına Kayıt Fiyatları]
[Google Birinci Sıra hk.]
[Google Reklam-Sponsor Bağlantı]
[Google Uyumlu Web Site Tasarım]
[Google Birinci Sayfa-Sira-Referanslar]
[Web Siteleri]
[Arama Motoru Optimizasyonu İletişim]

GOOGLE Birinci Sayfa-Google da İlk Sıra:

 

Google da birinci Sayfa-Google ilk sırada çıkmak hususunda yanlış anlamalar olabilmektedir.

Google da ilk sayfada birinci sırada çıkartalım şeklinde hepimize gerek yurt içi ve gerekse yurtdışından çeşitli e mailler gelmektedir.

Google ilk sırada çıkmak hakkında lütfen aşağıdaki hususu dikkate alalım:

Google der ki: ‘’Google doğal arama sonuçlarında yani sayfanın sol tarafında kalan ücretsiz doğal arama sonucunda hiç kimse size Google Birinci Sayfa ilk sırada çıkmak konusunda garanti veremez.’’ Üstelik rekabet çok fazla yoğun kelimelerde doğal arama sonuçlarında Google da ilk sırada çıkmak şöyle dursun Google ilk bir iki sayfada görüntülenmek çok ama çok zordur ve ciddi çalışmalar zincirini gerektirir zira çoğu Kurum Google da birinci sırada olmak istemektedir ve bunun için çalışmaktadır.

Google Reklam vermek yoluyla Google Sponsor Bağlantı kısmında Google ilk sayfada-birinci sırada yer almak mümkündür,bu yöntemde hangi reklam veren hedef arama kelimesi için tıklama başı daha yüksek ücret öderse ve kalite puanı iyiyse o reklam veren firma reklamı Google Sponsorluk kısmında en üstte çıkar,ancak bu şekilde bile yani ücretli reklam vermek yoluyla bile sürekli şekilde kımıldamadan 1.sırada çıkmak garantisi yoktur.

Google doğal arama sonuçlarında yani sayfanın sol kısmında yer alan ücretsiz arama sonucunda Google da ilk sayfalarda üst sırada çıkmak için Web Sitesine Arama Motoru Optimizasyonu - Google Optimizasyonu - SEO Google uygulanır. Arama Motoru Optimizasyonu uygulanarak Arama Motorlarında web sitesi daha ön sayfaya daha üst sıralara tırmandırılır.Ancak hiç bir kimse ya da Firma Google için özel değildir,yani Google doğal arama sonuçlarında kimseye torpil geçmez. Google’ın arama sonuçlarında ücretsiz doğal sonuçlar;ücretli sponsor bağlantı kısmından ayrılır. Google reklamı kısmında ise kim daha çok tıklama ücreti öderse (kalite puanı da önemlidir) o şirketin ya da reklamverenin reklamı daha üstte çıkar.

Arama Motoru Optimizasyonu özellikle Google Optimizasyon herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Arama Motoru Optimizasyonu özellikle Google için Optimizasyon yapılmasının çok farklı teknikleri vardır ve bu Web Site Optimizasyonu yani iyileştirme uygulayan kişiler Arama Motoru Uzmanı (Seo) - Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı olarak adlandırılır.Google arama motoru ise anlaşılır olmamak sebebiyle algoritmasını sürekli yenilemektedir.

Tüm dünyada Firmalar hedef arama sözcüklerinde müşteri kitlesine ilk önce ulaşmak gayesiyle arama motorlarında ilk sayfada bulunmak ve hatta ilk sırada görüntülenmek isterler (Google son yıllarda en rövaşta olan arama motoru olmasından dolayı özellikle de Google ilk sıralarda bulunmak için çalışırlar) , ancak arama motorunda o istenen ilk sayfada 10 sonuç vb.çıkar fakat o arama sözcüğünde milyonlarca sonuç çıkabilir,tabii ki milyonlarca sonuç içinde ilk 10 sırada çıkmak ve çıktıktan sonra da o yeri korumak (başka firmalara kaptırmamak) için düzenli Arama Motoru (Seo) çalışmaları yapılır.Rekabet aşırı yoğun arama sözcüklerinde tek başına Google Seo da ilk sayfada görüntülenmek için yeterli olmayabilir ve çeşitli diğer yöntemlerle desteklenir.

Malesef tüm dünyada Google birinci sayfa hakkında suistimaller söz konusudur ve Google Arama Motoru’nun konuyla ilgili uyarısını Seo Uzmanı sayfamızda okuyabilirsiniz.

Web Sitemiz içinde aşağıdaki konularla ilgileniyorsanız tıklayarak inceleyebilirsiniz:

Web Tasarım ve Arama Motoru Dostu Web Tasarım   

Arama Motoruna Kayıt

Arama Motoruna Kayıt Ücreti       

Google’a Kayıt etmek için

Arama Motorlarına Ücretsiz Site Kayıt     

Arama Motorlarına Kayıt Programları 

Arama Motorlarına Kayıt 

Google Birinci Sayfa

Google da ilk sayfada olmak

Optimizasyon

        

[Arama Motoru Optimizasyonu] [Google Optimizasyonu] [Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?] [Arama Motoru Optimizasyonu Fiyatı] [Arama Motoru Uzmanı] [Google Kayıt] [Arama Motorlarına Kayıt] [Ücretsiz Arama Motorlarına Kayıt] [Arama Motorlarına Kayıt Fiyatları] [Google Birinci Sıra hk.] [Google Reklam-Sponsor Bağlantı] [Google Uyumlu Web Site Tasarım] [Google Birinci Sayfa-Sira-Referanslar] [Web Siteleri] [Arama Motoru Optimizasyonu İletişim]

 Copyright Arama Motoru Optimizasyonu 2007    Web Sitemizden Alıntı yapmak kesinlikle YASAKTIR.  Google Arama Motoru  Seo Google